رینگ لایت یکی از انواع نور هاست که ظاهری گرد و حلقه مانند دارد که منبع نوری آن از لامپ LED تشکیل شده است.

تابش نور رینگ لایت انعکاسی جذاب در چشم سوژه ایجاد می کند و فرم حلقوی آن نور را دور تا دور سوژه منتشر می کند و از تولید سایه های تند و خشن می کاهد و سایه ها را بسیار محدود و نرم می کند. در عین حال موجب رنگ و رو رفتگی چهره نمی شود و آن را بسیار دیدنی تر می کند. به همین دلیل غالبا رینگ لایت از روبرو مقابل سوژه قرار می گیرد و دوربین از وسط آن تصویر را ثبت می کند.

رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری کاربرد دارد.
معمولا برای عکاسی پرتره ، ماکرو و کلوزآپ با یک سوژه مشخص (مانند عکاسی فشن و عکاسی غذا)، همچنین به عنوان نوری ارزان و مقرون به صرفه برای تصویربرداری در فضا های داخلی کاربرد دارد.

رینگ لایت

رینگ لایت

رینگ لایت سلفی

رینگ لایت های LED دارای انواع مختلفی هستند که تنظیماتی از قبیل : تغییر کلوین (دمای نور) و تغییر شدت نور را دارند تا بتوان در شرایط نوری مختلف تصویری طبیعی از پوست و رنگدانه های آن ثبت کرد.

رینگ لایت ها سایز های متنوعی از لحاظ قطر حلقه دارند که بر اساس کاربرد و نوع دوربین انتخاب می شوند.

در استودیو در صورتی که باقی منابع نوری موجود باشد، از رینگ لایت می توان به عنوان نور پر کننده (fill light) نیز استفاده کرد.

رینگ لایت

کاربرد رینگ لایت برای ویدیو :

در حالی که رینگ لایت برای عکس بسیار کاربرد دارد، برای ویدیو نیز نور بسیار خوبی محسوب می شود.
به طوری که شما از جذابیت و خاص بودن تصویر ویدیو شگفت زده می شوید، و تفاوتی مشهود با دیگر نور های ثابت در آن احساس خواهید کرد.
بی شک رینگ لایت یکی از بهترین منابع نوری برای تولید کنندگان ویدیو در یوتیوب، ویدیو بلاگر ها، تولید کنندگان ویدیو نقد و بررسی محصولات و مصاحبه ها است.

کاربرد رینگ لایت برای عکاسی فشن و میک آپ آرتیست ها :

عملا اکثر میک آپ آرتیست ها در یوتیوب از رینگ لایت برای تولید ویدیو های آموزشی خود استفاده می کنند، برای این که ویژگی های صورت را بیشتر عیان می کند و کمک می کند که رنگ پوست طبیعی و دقیق تر نشان داده شود. آنها به سادگی رینگ لایت را روبروی چهره و مقابل دوربین (یا دوربین موبایل) قرار می دهند و شروع به ضبط می کنند.

در حال حاضر یکی از مرغوبترین رینگ لایت های بازار به تعداد محدود موجود می‌باشد ، برای سفارش و خرید تماس بگیرید.

رینگ لایترینگ لایترینگ لایت

رینگ لایترینگ لایترینگ لایت سلفیرینگ لایت رینگ لایتجهت سفارش تماس بگیرید