شهر شنرن (Shenzhen) در جنوب چین در کنار دریا و نزدیک کوانگجو و هنگ کنگ قرار دارد. این شهر حدود ۴۰ سال پیش ساخته شده و تقریباً شهری نو و جدید محسوب میشود. شهرت اصلی این شهر بخاطر ارائه محصولات الکترونیکی و خیابان معروف آن هواچیانگ (Huaqiang) که بزرگترین بازار فروش محصولات الکترونیک و موبایل در چین می‌باشد . سالیانه گردشگران زیادی جهت بازدید از این شهر و خرید لوازم مختلف الکترونیک از دوربین و گوشی موبایل گرفته تا آی سی و قطعات الکترونیکی به این نقطه از چین سفر میکنند و معمولاً با خرید انواع گجتها و لوازم الکترونیکی سفر خود را به پایان می رسانند.

معرفی شنزن

 

بازارهای اصلی شنرن :

در شنرن بازارهای متعددی وجود دارد از جمله : بازار عمده فروشی موبایل, بازار عمده فروشی لوازم جانبی موبایل، بازار عمده فروشی قطعات موبایل، بازار عمده فروشی قطعات الکترونیکی، بازار عمده فروشی دوربین امنیتی، بازار عمده فروشی لوازم تصویربرداری، بازار عمده فروشی کامپیوتر، بازار عمده فروشی لوازم آرایش

در کنار عمده فروشی برخی از مراکز اقدام به خرده فروشی نیز مینمایند.

همچنین پاساژها و مراکز خرید تفریحی فراوانی در شنزن وجود دارد .

 

مراکز توریستی شنزن :

  • کوکو پارک coco park : یک مرکز خرید بزرگ با انواع فروشگاهها و رستورانها با معماری بسیار زیبا برای صرف وقت و گشت و گذار و خرید میباشد و در اطرف این مکان خیابانها با باره و مراکز تفریحی وجود دارد .برای رسیدن به این مکان از مترو خط یک استفاده کرده و در ایستگاه Shopping Park پیاده شوید.
  • دنیای دریا sea world : محلی در منطقه شکو (shekou) در کنار دریا با انواع رستوران و پارک بازی و آکواریوم جهت گذراندن وقت با خانواده میباشد . منطقه ای شیک و زیبا که ارزش دیدن دارد. در این محل یک کشتی قراردارد که به رستوران لوکس تبدیل شده است .برای رسیدن به این محل از مترو خط دو مترو در ایستگاه Sea world پیاده شوید.
  • پارک پنجره جهان ( window of the world ) : این پارک موضوعی در واقع اشاره به این دارد که تنها در یک بعد مکانی مشخص، جاذبه های تاثیرگذار جهان را به خوبی معرفی نماید. این پارک که یکی از بزرگ ترین پارک های کشور چین است در سال ۱۹۹۴ میلادی ساخته و افتتاح شد و از آن زمان تبدیل به یکی از جاذبه های بسیار دیدنی این شهر چینی شد. در این پارک معرفی دیدن ترین جاذبه های هر شهر دنیا با معروف ترین جاذبه ی آن صورت می گیرد. بعنوان مثال ماکت بزرگی با ابعاد کوچکتر از واقعی از برج ایفل پاریس و یا برج پیزا ایتالیا در این پارک وجود دارد. بودن در این پارک مثل این است که کل جهان را گشته اید.برای رفتن به این پارک یک روز صبح از طریق مترو خط یک و دو استفاده کرده و در ایستگاه window of the world از مترو پیاده شوید . حتما زمان لازم برای بازدید را در نظر بگیرید.
  • بازار دونگمن Dongmen : این منطقه در نزدیکی Louhu پر است از رستورانها و مراکز ارائه غذا و اسنک و همچنین مراکز فروش پوشاک و کفش و ... ، معمولا عصرها شلوغ و مکان مناسبی برای گردش و خرید و لذت بردن از غذاهای چینی میباشد. بهترین راه برای رسیدن به این منطقه استفاده از مترو خط یک و سه و دسترسی به ایستگاه Laojie  میباشد.
  • روستای فرهنگی چین Chinese Folk Culture Village : این مکان جهت معرفی فرهنگ قدیم چین ساخته شده و در کنار پارک پنجره جهان قرار دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.
  • کوه نانشن Nanshan mountain : مکان مناسبی برای پیاده روی و بالا رفتن از تپه و ورزش و لذت از طبیعت بینظیر شنزن میباشد.
  • پارک دره شادی یا هپی ولی Happy valley : یک شهربازی مجهز میباشد که اگر با کودکان سفر میکنید حتما عزیزان خود را به این پارک ببرید.